Search

Saviugdos ritmai

Updated: Dec 7, 2020

2019-aisiais su bendražyge iš Kauno Neringa Vygantauskiene sukūrėme pirmąjį Mėnulio kalendorių - veiklų planuotę. Šiuo metu su užsidegimu darbuojamės ties trečiuoju - 2021-ųjų metų kalendoriumi.MĖNULIO KALENDORIUS / VEIKLŲ PLANUOTĖ gimė iš moteriškos bendrystės, gyvenimo cikliškumo pajautimo ir siekio, kad apie visatos palaikymą sužinotų kuo daugiau moterų. Visata mus myli. Ir girdi mus. Ir yra pasiruošusi padėti. Ši darbo knyga visus metus tą švelniai primins.


Mėnulis nuo seno yra vienas didžiausių mūsų, moterų, pagalbininkų. Prijaukintas mėnulio ritmas apdovanoja jausmu, kad esame dalis galingos visumos, turinčios savą augimo ciklą, kurio neatsiejama dalis esame ir mes. Tampa lengviau kurti ir atskleisti save, pradedame jausti visatos palaikymą, kasdienybėje pamažu apsigyvena suvokimas, kad viskam, kaip ir mums, savas laikas ir sava vieta, imame ją intuityviai nujausti.


Dangaus mokslų atstovai teigia, kad visatos ritmai veikia mūsų kūnus, protus ir širdis. Jei šios didingos žvaigždžių simfonijos melodija dera su mūsų sąmonės virpesiais, pati visata pasirūpina, kad dauguma dalykų įvyktų spontaniškai, be regimų valios pastangų, o mus užlieja gyvenimo energija ir kūrybinis pasitenkinimas.


Šios unikalios veiklų planuotės dėka moterys semiasi kasdienio įkvėpimo, planuoja svarbius darbus, svajoja ir kuria savo gyvenimą tokį, kokio visada sau linkėjo!


Per daugybę metų, praleistų mokantis iš Mėnulio ritmo ir tyrinėjant senąsias etnologines tradicijas suvokiau štai ką:


🌒JAUNATIS keičia vieną ciklą kitu, primindama, kad gyvenimo tėkmė mus nuolat neša pirmyn. Išmintingiausia, o ir sveikiausia mums judėti į priekį kartu su ja. Išjausta vizija šiuo laiku padeda nukreipti visatos kūrybines energijas sielai svarbia linkme.


🌓PRIEŠPILNIS ragina rinktis širdžiai mielą gyvenimo būdą. Iki galo neaišku, kas ką – ar mus išgelbės meilė, ar mes išgelbėsim ją, tačiau šioje fazėje svarbu rinktis kuo daugiau mažų veiksmų, atliktų iš didelės meilės gyvenimui ir jo stebuklui.


🌕PILNATIS nėra karas, kurio metu kovojame su mus užplūdusiais stipriais jausmais. Pilnatis yra revoliucija, kuomet mes įsiklausome į jausmų išmintį ir priimame sprendimus dėl esminio, giluminio pokyčio, kurio ilgisi mūsų siela.


🌘DELČIA kviečia į apsivalymo procesą keliauti švelniai, su meile, nuolankumu ir pagarba mums duotai patirčiai. Senasis gyvybės ratas užsiveria, padėdamas palikti praeičiai tai, kas jau yra praeitis, ir paruošti erdvę atsinaujinimui.


🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘IR VĖL NUO PRADŽIŲ. Mėnulio ratas sukasi, virsmas keičia virsmą, o mes augame, bręstame, sirpstame, išsilupdamos iš senos savasties ir keisdamos ją į naują, artėdamos tikrumo, paprastumo, vidinės ramybės link. Pagarba Mėnulio ciklui moko priimti sielos tikrovę – joje vyksta nuolatinis gimimas iš naujo kaip atsvara nuolat ištinkančiai mirčiai. Kaip ir pats Mėnulis, kokį jį matome dangaus skliaute – vis miršta ir prisikelia.

Labiausiai mane žavi Mėnulio veide atsispindintis nepertraukiamas šešėlio ir šviesos šokis. Jo ciklas – tai nuolatinis tapimas matomu, dėl to nuo seno šis ištikimas Žemės bendražygis buvo sąmonės augimo simbolis. Mes visi turime šešėlinę, nepažintą, neatskleistą pusę. Eidami vidiniu keliu palengva nušviečiame tas sąmonės kerteles, kurių anksčiau nepastebėjome ar nenorėjome savyje pripažinti. Lygiai kaip Mėnulis nusimesdamas šešėlį atsinaujina, taip ir mes - kaskart pažinę save giliau, tarsi atgimstame naujai buvimo savimi patirčiai.


Štai šumerų mitologijoje egzistavo Mėnulio medis, kuris buvo didžiosios motinos, einančios per dangų, namai. Egiptiečių Mėnulio dievas Totas buvo mokymosi, išminties, rašymo, magijos, burtų ir meno srities globėju. Mėnulis taip pat buvo siejamas ir su žymiausiomis graikų deivėmis - Atėne, Persefone ir Artemide, o štai budizme pilnatis reprezentuoja vidinę ramybę ir absoliučią tiesą.


Senosiose dvasinėse tradicijose su retomis išimtimis (pvz., Mesopotamijoje, kur Mėnulio jaunaties fazė simbolizavo vyriškąjį vaisingumo principą) Mėnulis buvo siejamas su moterišku pradu, nėštumu ir gimimu, visais Žemės ir žmogaus vandenimis, syvais ir krauju, taip pat – nuodais (kaip žinia, liaudies medicinoje saikingos gyvatės ar rupūžės nuodų dozės naudojamos gydymui). Dar Mėnulis buvo laikomas palaimos valdovu, teikiančiu žmogui įkvėpimą arba obsesiją (čia kaip ir su nuodais – kas per daug, akimirksniu tampa nesveika) Taip pat jis siejamas su kūrybinėmis mūsų galiomis, gebėjimu suteikti išorinį pavidalą vidiniams impulsams, įsikūnijimu, tapimu.


...


Naujasis Mėnulio kalendorius 2021m. talpina savyje išsamesnę ir gilesnę besikartojančių ciklų analizę. Jį galite užsisakyti elektroninėje parduotuvėje paspaudusios šią nuorodą: Mėnulio kalendorius / Veiklų planuotė 2021 m.


699 views0 comments

Recent Posts

See All